Duszpasterstwo Rodzin

Diecezji Legnickiej

Swiatowe_S_Rodzin

 

Zapraszamy do zapoznania się z Katechezami przygotowaczymi do VIII Światowego Spotkania Rodzin

 

 

 

instraukcja przygotowania do małżeństwa

Droga Krzyżowa w intencji osób uzależnionych

modlitwa o pogode ducha 2018Parafia Wniebowzięcia NMP w Wojcieszowie zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej w intencji osób uzależnionych i ich rodzin, która odbędzie się 23 marca.

 

Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00 w Podgórkach. Następnie przejdziemy do kościoła parafialnego. Koszt to 5 zł ( pakiet pielgrzyma: pamiątkowy identyfikator, smycz oraz śpiewnik).

 

Zapisy przyjmuje ks. Piotr Sikorski tel.: 665 405 603.

Weekend dla młodych mężczyzn

Garry Stephens weekend

Wiek wchodzenia w dorosłość to czas podejmowania niebywałych wyzwań. Jak się do nich przygotować? Jak przez nie przejść? Jak nauczyć się męstwa i odpowiedzialności? W weekendzie poprowadzi nas Garry Stephens.

Czytaj więcej...

Diecezjalny Duszpasterz Kobiet

sam 0723Informujemy, że z dniem 7 lutego Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski powołał Diecezjalnego Duszpasterza Kobiet. Został nim ks. dr Mariusz Habiniak, który jest także Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin.

Diecezjalny duszpasterz kobiet włączać się będzie w pracę Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet, by wspólnie wypracowywać inicjatywy duszpasterskie wynikające z obecnej sytuacji kobiet w Polsce i Europie.

 

Czytaj więcej...

Kalendarz "O miłości małżeńskiej" - cegiełka

SKM C25817121210420Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przygotował na 2018 rok kalendarz promujący encyklikę papieża Pawła VI „Humanae vitae”. W przyszłym roku przypada 50. rocznica ukazania się tego dokumentu, który w czasie trwania rewolucji seksualnej porządkował katolickie spojrzenie na miłość małżeńską, także w wymiarze cielesnym. Ochrona ludzkiej płodności i sprzeciw wobec antykoncepcji wyrażone w encyklice wywołały wielkie poruszenie, a w części krajów wręcz odrzucenie nauki Kościoła. Po pół wieku warto przypomnieć treści tego dokumentu, które wciąż są aktualne, a dotyczą: istoty miłości małżeńskiej i jej cech, odpowiedzialnego rodzicielstwa, zagrożeń w sferze współżycia małżeńskiego.

Czytaj więcej...

Aktualności

Kalendarium Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Logowanie

Jeżeli jesteś Doradcą lub uczestnikiem Studium - prosimy o rejestrację. Podaj imię i nazwisko w celu weryfikacji.