Diecezjalny Duszpasterz Kobiet

sam 0723Informujemy, że z dniem 7 lutego Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski powołał Diecezjalnego Duszpasterza Kobiet. Został nim ks. dr Mariusz Habiniak, który jest także Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin.

Diecezjalny duszpasterz kobiet włączać się będzie w pracę Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet, by wspólnie wypracowywać inicjatywy duszpasterskie wynikające z obecnej sytuacji kobiet w Polsce i Europi

Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP została zatwierdzona przez Konferencję Episkopatu Polski podczas 362. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Krakowie-Wieliczce 23 czerwca 2013.

Wśród zadań Rady są m.in.: wymiana doświadczeń związanych z działalnością duszpasterstw kobiecych i podejmowanie wspólnych inicjatyw duszpasterskich; współpraca ze świeckimi ruchami i stowarzyszeniami; prowadzenie i zlecanie badań socjologicznych związanych z sytuacją kobiet w Polsce oraz w Kościele lokalnym.